پاسخ به پرسش های متداول

منظور از قیمت گذاری هوشمند خودرو چیست؟

سامانه برآورد از فناوری قیمت گذاری هوشمند (AVM) در قیمت گذاری خودرو استفاده می کند. در این روش حجم گسترده ای از اطلاعات مربوط به معاملات انجام گرفته در بازار با استفاده از مدل های علمی و الگوریتم های هوشمند مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته و در نهایت بر اساس مشخصات دقیق وارد شده توسط خریدار یا فروشنده خودرو، فرایند قیمت گذاری هوشمند انجام می گیرد.


تفاوت قیمت گذاری به روش سنتی با قیمت گذاری هوشمند برآورد در چیست؟

در قیمت گذاری به روش سنتی عوامل مختلفی وجود دارند که باعث ایجاد خطا در نتیجه قیمت گذاری می شوند. به طور کلی می توان این عوامل را در 4 دسته زیر طبقه بندی کرد:

1) زیاد بودن تعداد مشخصه های تاثیرگذار در قیمت گذاری و ناتوانی انسان در لحاظ کردن همزمان تمام موارد

2) عدم آگاهی لازم از میزان تاثیر پارامترهای مختلف در قیمت خودرو (مانند اُفت قیمت سالانه خودرو، وجود رنگی در قطعات مختلف و یا ضربه خوردگی شاسی و ... )

3) اطلاع نداشتن از تغییرات لحظه ای قیمت خودرو در بازار 

4) تاثیر منافع شخصی فروشنده، خریدار و یا کارشناس در تعیین قیمت نهایی

این در حالی است که سامانه هوشمند برآورد با آگاهی کامل نسبت به این عوامل خطا و با دریافت اطلاعات دقیق و کامل خودرویتان به شما این امکان را می­ دهد که بتوانید با استفاده از فناوری قیمت گذاری هوشمند AVM، با کمترین دردسر و در کمترین زمان ممکن ارزش واقعی خودرویی را که می خواهید بخرید و یا قصد فروش آن را دارید، با خطای کمتر از 1 درصد تخمین بزنید.

 

چطور با برآورد می تونم ماشینم رو قیمت گذاری کنم؟

فقط کافیه وارد صفحه اصلی برآورد بشید و در تب قیمت گذاری سریع، اطلاعات دقیق خودروتون رو وارد کنید.


تفاوت قیمت گذاری سریع و قیمت گذاری تخصصی در چیست؟

در قیمت گذاری سریع، قیمت گذاری صرفا بر اساس اطلاعات پایه ای خودرو شامل مدل، رنگ، میزان کارکرد و وضعیت بیمه انجام می گیرد و فرض بر این است که بدنه خودرو سالم و بدون رنگ می باشد. اما در قیمت گذاری هوشمند (با جزئیات کامل) تمام مشخصات خودرو شامل موارد زیر در قیمت گذاری لحاظ خواهند شد:

سلامت فنی و مکانیکی: وضعیت موتور، جلوبندی، کولر و بخاری

وضعیت ظاهری و آپشن ها: تودوزی، لاستیک و رینگ، سیستم صوت و ...

وضعیت بدنه: خط و خش، رنگی، اتاق و قطعه تعویضی، ضربه خوردگی شاسی و ...


صحت نتایج قیمت گذاری چگونه تعیین می شود؟

به روز بودن اطلاعات هر خودرو تعیین کننده صحت نتیجه قیمت گذاری انجام گرفته است که بخاطر حجم بالای اطلاعات این کار بصورت چند روز یکبار انجام می گیرد. البته بروزرسانی اطلاعات خودروهای پرفروش در بازه های زمانی کمتری انجام می پذیرد.

آیا برای انجام قیمت گذاری سریع محدودیتی وجود دارد؟

خیر. هر کاربر می تواند بصورت نامحدود از خدمات قیمت گذاری سریع سایت استفاده کند.


چه پارامترهایی در قیمت گذاری تخصصی خودرو تاثیرگذار است؟

یکی از پارامترهای تاثیر گذار در قیمت گذاری، قیمت صفر هر خودرو هست و پارامتر مهم بعدی میزان افت قیمت سالانه هر خودرو می باشد که برای هر خودرو مانند اثر انگشت است و برای بدست آوردن آن اطلاعات زیادی مورد تجزیه و تحلیل آماری قرار می گیرند.

در واقع پارامترهای مختلفی در نتیجه قیمت گذاری تخصصی تاثیر گذارند که هر پارامتر می تواند یک نقش افزاینده یا کاهنده در تعیین قیمت خودرو بازی کند. اما میزان تاثیر هر یک از این پارامترها در قیمت نهایی خودرو کاملا متفاوت است. در ادامه سایر پارامترهای تاثیرگذار نیز معرفی می شوند.

میزان اُفت قیمت سالانه خودرو

میانگین کارکرد خودرو در هر سال

خانگی بودن یا خانگی نبودن خودرو

رنگ خودرو (سفید، مشکی، نقره ای و ...)

وضعیت ظاهری خودرو شامل وضعیت تودوزی و وضعیت رینگ خودرو

نوع ایرانی یا خارجی بودن لاستیک ها و مقدار کارکرد هر لاستیک

سلامت و کیفیت سیستم صوت و سیستم ضد سرقت خودرو

مقدار باقیمانده از بیمه شخص ثالث خودرو و تخفیف های آن

سلامت بخش های مختلف خودرو مانند موتور، جلوبندی، کولر و بخاری

سلامت آپشن های خودرو و در نظر گرفتن آپشن های اضافه شده

وضعیت بدنه خودرو شامل در نظر گرفتن اُفت ناشی از مواردی چون: اتاق تعویض، دور رنگ یا وجود قطعات رنگی یا تعویض شده بصورت موردی و یا قطعاتی که نیاز به صافکاری دارند.

وضعیت سلامت ستون ها و شاسی های خودرو


آیا برآورد در زمینه خرید و فروش خودرو بصورت حضوری هم فعالیت دارد ؟

در حال حاضر خرید یا فروش خودرو در سایت صرفا بصورت آنلاین و بر اساس آگهی های فروش و درخواستهای خرید ثبت شده است و برآورد مستقیما وارد معاملات نشده و خرید و فروشی انجام نمی دهد.


تفاوت درج آگهی در برآورد با درج آگهی در سایر سایت ها چیست؟

سامانه هوشمند قیمت گذاری برآورد برای فروشندگان و خریداران خودرو شرایطی را فراهم می کند که بتوانند فارغ از قیمت اعلام شده برای یک آگهی، از قیمت و ارزش واقعی خودرو جهت خرید یا فروش منصفانه اطلاع کسب کنند.