ما چه کار می کنیم؟

همیشه قیمت یک ماشین جزو پارامترهای مهم در خرید و فروش آن به حساب می­ آید. زیرا هم فروشنده می­خواهد ماشین خود را با بالاترین قیمت و در کمترین زمان ممکن به فروش برساند و هم خریدار دوست دارد ماشینی را که می­ خرد، ارزشش را داشته باشد و به قولی گول نخورد. شاید همه ما موقع خرید یا فروش یک خودرو تجربه های مشترکی را لمس کرده باشیم. مثلا موقع خرید خودرو متوجه می شویم که ماشین هایی که بعضا مشخصات یکسانی دارند قیمت های کاملا متفاوتی برای فروش آن ها در نظر گرفته می شود و یا موقع فروش نیز متوجه می شویم که افراد مجرب مختلف، قیمت های کاملا متفاوتی بر روی خودرویمان می گذارند که این باعث سردرگمی ما خواهد شد.

در واقع شاید این اختلاف ها در قیمت گذاری به این خاطر باشد که فرد قیمت گذار همه ویژگی هایی را که به نظر ما فاکتورهای مثبت خودرویمان به حساب می آید مانند آپشن های اضافی که برای آن هزینه پرداخت کرده ایم و یا برخی از نقاط ضعف مانند سلامت بخش های مختلف خودرو (جلوبندی، موتور و …) را در ارزش گذاری آن لحاظ نکرده است.

می توان عوامل اصلی تاثیر گذار در ارزش گذاری اشتباه خودرو را در 5 مورد زیر خلاصه کرد:

1) تعداد مشخصه های زیاد هر خودرو و در نظر گرفتن صرفا چند مشخصه اصلی برای قیمت گذاری

2) عدم در نظرگرفتن وضعیت سلامت همه بخش­های مختلف خودرو به طور همزمان برای قیمت گذاری آن

3) عدم درنظر گرفتن آپشنهای اضافی خودرو که فروشنده برای آن هزینه کرده است

4) خطای انسانی در تخمین قیمت خودرو که ارزش گذاری خودرو را کاملا سلیقه ای می­ کند

5) قیمت گذاری خودرو بر اساس سود و منفعت شخصی فروشنده یا خریدار و یا فرد قیمت گذار

ما با آگاهی نسبت به این عوامل در بازار خرید و فروش کنونی کشور و بررسی تخصصی و علمی پارامترهای مختلف تاثیرگذار در قیمت گذاری خودرو، بر آن شدیم تا با استفاده از نظرات چندین کارشناس مجرب و بهره گیری از فرمول های علمی مناسب، به نوعی هوش مصنوعی در برآورد و تخمین قیمت خودرو دست یابیم. سایتی که پیش روی شماست حاصل بیش از یک سال تلاش بی وقفه گروه نرم افزاری برآورد می باشد.

“برآورد” با دریافت اطلاعات دقیق و تخصصی از خودرویتان  به شما این امکان را می ­دهد که با کمترین دردسر و در کمترین زمان ممکن، ارزش واقعی خودرویی را که می خواهید بخرید و یا قصد فروش آن را دارید، تخمین بزنید.

هدف نهایی ما این بوده است که با راه اندازی پایگاه مجازی “برآورد” فرایند قیمت گذاری خودرو را از حالت سلیقه ای خارج کرده تا گامی موثر در کاهش دغدغه های افراد فعال در بازار خودرو برداشته باشیم. از این رو دوست داریم شما نیز با ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده خود، ما را در رسیدن به این هدف کمک کنید.